Food Industry Support platforma dla polskich producentów i przetwórców żywności oraz ich dostawców

AIDAR

Aidar sp. z o.o. ul. Legnicka 55F, 54-203 Wrocław, 690400010, pm@aidarsolutions.com , www.aidarsolutions.com

AIDAR jest twórcą rozwiązań wirtualnej rzeczywistości (VR) przeznaczonych do szkolenia pracowników przemysłowych oraz rozwiązań rzeczywistości rozszerzonej (AR) do zdalnego serwisu i wsparcia pracowników. Platforma AIDAR składa się z dwóch modułów: SKILLS i SERVICE. W połączeniu tworzą one rozwiązanie o nazwie SYNERGY.

AIDAR.SKILLS to narzędzie do nauki wykorzystujące technologie VR i AR, dzięki którym proces wdrożeniowy dla nowych pracowników jest tak efektywny i łatwy, jak to tylko możliwe. Umożliwia bowiem pracownikom zdobycie praktycznego doświadczenia w wirtualnym świecie. System jest bardzo elastyczny i intuicyjny – pozwala użytkownikom na pobieranie dowolnych lekcji z centralnej bazy wiedzy. Do jego wprowadzenie i obsługi nie jest wymagana znajomość kodowania, a zintegrowane narzędzie wielojęzyczne pozwala na łatwe tłumaczenie lekcji, zapewniając możliwość ich przenoszenia pomiędzy pracownikami w różnych regionach świata.

Dzięki AIDAR.SKILLS pracownicy mogą zapoznać się z najmniejszymi krokami i ruchami skomplikowanych zadań bez wpływania na procesy lub marnowania materiałów czy komponentów, z którymi będą ostatecznie pracować. Pozwala to użytkownikom na budowanie pamięci mięśniowej, co jest kluczowym elementem opanowania każdej umiejętności, a czego nie może zapewnić szkolenie poza miejscem pracy. Dzięki temu firmy mają szansę dać swoim pracownikom to, co najlepsze z obu światów: łatwe do przeprowadzenia i pouczające doświadczenie praktyczne oraz metodę nauki, która minimalizuje ryzyko związane z nauczaniem w miejscu pracy z wykorzystaniem drogich materiałów i maszyn.

AIDAR.SKILLS jest wyposażony w łatwą w użyciu aplikację internetową, za pomocą której można monitorować postępy użytkownika. Jest ona dodatkowo wzbogacona o edytor treści – program, który pozwala użytkownikom dodawać, usuwać i modyfikować elementy lekcji. Takie spersonalizowane doświadczenie pozwala na długofalowe budowanie efektywności szkoleń.

AIDAR.SERVICE to narzędzie zdalnego wsparcia wykorzystujące technologię AR, dzięki któremu eksperci i menedżerowie firmy mogą zdalnie pomagać pracownikom w wykonywaniu ich codziennych zadań. Gdy operator zakłada parę okularów AR, ekspert może zalogować się do aplikacji AIDAR.SERVICE za pomocą komputera lub tabletu i udzielać użytkownikowi porad w czasie rzeczywistym. System odtwarza otoczenie operatora w wirtualnej rzeczywistości, co pozwala ekspertom prowadzić pracownika tak, jakby znajdowali się tuż obok niego. To rozwiązanie pozwala na wykonywanie zadań bez kosztownych szkoleń i straty czasu.

AIDAR.SERVICE jest łatwy w użyciu, a jego integracja z dowolną firmą trwa zaledwie kilka dni. Eksperci korzystający z tego narzędzia mogą monitorować postępy operatora, prowadząc go zdalnie przez listę kontrolną krok po kroku, monitorując wykonanie każdego etapu procesu. Pozwala to nowemu operatorowi z innym zestawem umiejętności, poradzić sobie z każdym problemem, bez dodatkowego czasu eksperta i bez przestojów w produkcji firmy.

AIDAR.SYNERGY to rozwiązanie łączące dwa narzędzia – AIDAR.Skills i AIDAR.Service. Synergia uzyskana dzięki zastosowaniu obu systemów, pozwala firmie osiągnąć najlepsze możliwe wyniki.

AIDAR.Synergy to więc: – Baza wiedzy 3D i zawsze aktualne check-listy – Symulacje szkoleniowe i testowe realizowane w VR/AR – Zdalne wsparcie i serwis – Przekwalifikowanie i podniesienie kwalifikacji pracowników oraz kadry zarządzającej.
AIDAR_dostawca_food_industry_support 1
AIDAR_dostawca_food_industry_support 2
AIDAR_dostawca_food_industry_support 3

Skontaktuj się z dostawcą

Wszystko gotowe?