Cyfrowe czujniki monitorują przemysłowe systemy gotowania

Uniknięcie kontaktu produktów z urządzeniami, minimalizacja uszkodzeń przygotowywanych dań czy gwarancja niezmiennie perfekcyjnej jakości potraw. To główne zalety wykorzystywania sensorów monitorujących przemysłowe systemy gotowania w zakładach produkcyjnych i fabrykach. Europejskie nowinki technologiczne coraz częściej są instalowane w polskich przedsiębiorstwach. To daje krajowym producentom artykułów spożywczych większe możliwości konkurowania i rozwoju.

Kiedy przyrządzamy potrawy w domu i widzimy, że woda zaczyna się gotować, wiemy, że jest to właściwa temperatura, jednak, w przemysłowych procesach gotowania, temperatury muszą być dokładniejsze. Tylko w ten sposób można zapewnić stałą jakość produktu, jakiej wymaga klient. Aby utrzymać najwyższy poziom na szeroką skalę, poszczególne etapy muszą być dokładnie kontrolowane. Właściciele zachodnich fabryk w tym celu od lat stosują sprawdzone metody smart manufacturing z gamy Industry 4.0. Polscy przedsiębiorcy też mają już swobodny dostęp do tych innowacji.

Pełna automatyzacja

Jednym z wzorcowych projektów jest instalacja przeznaczona dla klienta wytwarzającego tak zwane szpecle. To niewielkie kluseczki przygotowywane z mąki i jajek, specjalny rodzaj makaronu, niezwykle popularny w kuchni szwajcarskiej, tyrolskiej i na południu Niemiec. Kluczem w jego właściwej produkcji jest utrzymywanie dokładnej temperatury w systemie, który posiada dwa duże zbiorniki na wodę: kąpiel z gorącą wodą oraz kąpiel chłodzącą na końcu procesu.

W czasach cyfryzacji i robotyki jest to możliwe dzięki wykorzystywaniu technologicznych innowacji. Te wdrożyła na swoim terenie między innymi firma staedler automation AG, która znajduje się w Henau w Szwajcarii i ma ponad 10 lat doświadczenia w wykorzystaniu systemów do automatyzacji procesów gotowania dla przemysłu spożywczego.

Zaloguj się lub zarejestruj aby zobaczyć więcej treści

Treść dostępna dla zalogowanych użytkowników.

Załóż darmowe konto i korzystaj w wszystkim treści i możliwości na portalu!