Warning: Attempt to read property "permalink" on bool in /home/brandybrand/domains/foodindustry-support.pl/public_html/wp-content/plugins/wordpress-seo/src/context/meta-tags-context.php on line 308

Czterdzieści lat temu firma FlexLink zrewolucjonizowała produkcję przemysłową

Czterdzieści lat temu firma FlexLink zrewolucjonizowała produkcję przemysłową pionierskimi, modułowymi przenośnikami pozwalającymi budować elastyczne linie produkcyjne.

Od momentu powstania w latach 80. projekt został rozbudowany i wprowadzony do sprzedaży na całym świecie. Na szybki rozwój wpływ miała ekspansja geograficzna, możliwa dzięki wsparciu spółki-matki, firmy SKF, obecnie światowego lidera na rynku łożysk.

Od momentu powstania w latach 80. projekt został rozbudowany i wprowadzony do sprzedaży na całym świecie. Na szybki rozwój wpływ miała ekspansja geograficzna, możliwa dzięki wsparciu spółki-matki, firmy SKF, obecnie światowego lidera na rynku łożysk.

Przenośniki wykorzystujące konstrukcję modułową

Stworzono serię przenośników wykorzystujących konstrukcję modułową, która znalazła odzwierciedlenie także w nazewnictwie produktów. Pierwsza seria, nazwana XL, dedykowana była lekkim produktom, takim jak łożyska, opakowana żywność czy soczewki optyczne. Pojawiła się na rynku w 1980 roku i jest jedną z najlepiej sprzedających się serii przenośników w całej historii firmy. Kolejna była platofrma XS przeznaczona do obsługi niewielkich produktów, np. strzykawek, fiolek, łożysk elektrycznych, a po niej seria XM dedykowana średniej wielkości produktom, takim jak plastikowe butelki, kremy, słoiczki oraz seria XH do obsługi ciężkich produktów, np. silników, wałów i skrzyń.

Zachęcona sukcesem firma kontynuowała prace na rozwojem systemów oraz badania oparte na potrzebach klientów, wprowadzając na rynek kolejne produkty. Swoja premierę miały m.in. pierwszy system paletowy oraz rozwiązania wykorzystujące przenośniki klinujące typu wedge. W latach 90. firma zaprezentowała serię dedykowaną branży motoryzacyjnej. Solidna platforma XK okazała się doskonałym połączeniem wytrzymałości i elastyczności, spełniając tym samym rosnące oczekiwania rynku.

Po wprowadzeniu na rynek przenośników aluminiowych, firma w latach 2000 skupiła się na projektowaniu modułowych przenośników ze stali nierdzewnej oraz tworzeniu rozwiązań dedykowanych poszczególnym branżom. Powstał m.in. Dynamic Flow ConceptTM, zajmujący się optymalnym balanowaniem linii produkcyjnych.

Aluminiowe platformy przenośników

W 2010 roku firma wprowadził na rynek aluminiowe platformy przenośników X85, a następnie X65. W tym samym czasie zaprezentowała również FlexLink Design Tool – innowacyjne narzędzie do samodzielnego projektowania linii i symulacji przepływu produkcji.

Zrobotyzowane stanowiska paletyzujące

W 2012 roku firma FlexLink dołączyła do grupy Coesia i w jeszcze większym stopniu skoncentrowała się na innowacjach i doświadczeniu klienta. We współpracy z wiodącym producentem z branży FMCG powstało pierwsze standardowe stanowisko paletyzujace RC10, oparte o robota współpracującego.

Kilka lat później premiera na rynku miał kolejny paletyzator RI20, który dopełnił ofertę rozwiązań dedykowanych procesom na końcu linii. Poza rozszerzeniem oferty rozwiązań z zakresu robotyki, w 2020 roku firma zaprezentowała też nowy system przenośników ze stali nierdzewnej X70X o szerokości 70mm, doskonały do obsługi mniejszych i delikatniejszych produktów, np. produktów mleczarskich. Zastosowanie nowej generacji gładkich łańcuchów wpłynęło na poprawę bezpieczeństwa operatora i produktu.

„Oczekiwania konsumentów zmieniają się bardzo szybko. Producenci muszą stawiać czoła nowym wyzwaniom, takim jak gwałtowne i nieprzewidywalne zmiany zachowań. Firma FlexLink zawsze stara się wspierać producentów w zwiększaniu wydajności, upraszczaniu procesu produkcji i wytwarzaniu towarów mądrzej, szybciej i taniej. Nieustannie ewoluujemy i rozwijamy się wraz z naszymi klientami” – mówi Paolo Pusceddu, Dyrektor ds. Sprzedaży. „Przez 40 lat pracy nad rozwiązaniami przepływu produkcji zdobyliśmy ogromne doświadczenie. Będziemy dalej ciężko pracować nad rozwojem produktów i rozwiązań, wychodząc tym samym naprzeciw wymaganiom produkcyjnym klientów”.