Diagnostyka drgań źródłem ochrony w produkcji wody

Choć w zakładach produkcyjnych z branży spożywczej i napojowej nie można całkowicie zapobiec zużywaniu maszyn i ich części, to można zaplanować ich konserwację lub naprawę. Dodatkowo, dzięki diagnostyce drgań, da się szybko wykryć potencjalne uszkodzenia. Podpowiadamy, jak przy stosunkowo niewielkiej inwestycji w nowoczesne czujniki drgań można unikać kosztownych awarii w fabryce, co finalnie ma również pozytywny wpływ na dobrą jakość produktu i środowisko.

Tylko w samym 2020 roku Polacy przeznaczyli na napoje bezalkoholowe 16,8 mld złotych. To jednak mniej o ponad 680 mln zł w porównaniu do roku wcześniej. Spadek wartości rynku o 4 punkty procentowe oznaczał jednocześnie obniżenie się sprzedaży w litrach, czyli wolumenu o 6 procent i spadek łącznej liczby sztuk sprzedanych produktów o 10 procent. Reasumując, w Polsce kupiono o 640 mln sztuk napojów mniej niż w 2019 roku. Tak wynika z danych NielsenIQ przytaczanych na początku tego roku.

Wprowadzenie podatku cukrowego w 2021 roku oznaczało dalszy trend spadkowy, zwłaszcza w przypadku rynku gazowanych napojów słodzonych, nieco lepiej potencjał popytowy prezentował się w przypadku butelkowanej wody mineralnej czy napojów izotonicznych. Producenci zaczęli także poszukiwać innowacyjnych i nowoczesnych rozwiązań systemowych, które mogłyby przynieść na tym polu intensywny rozwój w ulepszaniu produktów i dodatkowe oszczędności dla budżetów. A Przemysł 4.0. przynosi szeroką gamę nowinek technologicznych dla automatyki przemysłowej.

Źródło zmiany

Polscy przedsiębiorcy i zakłady rozlewnicze ulokowane na terenie naszego kraju wyraźnie szukają innowacyjnych rozwiązań i nowoczesnych zastosowań, które mogą wspierać linie produkcyjne. Inspiracją są tutaj między innymi systemy stosowane w fabrykach za naszą zachodnią granicą. Z roczną sprzedażą około 765 milionów litrów Hassia Group jest jednym z największych producentów wód mineralnych w Niemczech, oferując wody mineralne i napoje bezalkoholowe pod różnymi markami. Tylko w głównym zakładzie w Bad Vilbel w Hesji sześć linii rozlewniczych pracuje równolegle na trzy zmiany.

Zaloguj się lub zarejestruj aby zobaczyć więcej treści

Treść dostępna dla zalogowanych użytkowników.

Załóż darmowe konto i korzystaj w wszystkim treści i możliwości na portalu!