Dlaczego warto stosować etykiety typu peel-off oraz booklety?

Etykiety peel-off oraz booklety to najlepszy rodzaj etykiet, kiedy konieczne jest przekazanie dużej ilości informacji na produkcie o niewielkich rozmiarach.

Z tego powodu stosowane są najczęściej w branży farmaceutycznej, kosmetycznej czy spożywczej. Przepisy wymagające zawarcia bardzo szczegółowych informacji na temat produktu wymuszają kreatywne rozwiązania, a takim właśnie są etykiety peel-off.

Dlaczego warto stosować etykiety peel-off?

Przepisy dotyczące umieszczania informacji na etykietach mówią o tym, że na produktach spożywczych musi być podany skład produktu. Z wyszczególnieniem wszystkich substancji w kolejności od tych, których zawartość jest najwyższa, do najniższej. Ponadto podane muszą być wszystkie alergeny i substancje wywołujące reakcje nadwrażliwości. W przypadku produktów o standardowych gabarytach opakowania i etykiety na tych opakowaniach mają rozmiary pozwalające na swobodne umieszczenie takich informacji. Kiedy mówimy o małych objętościowo produktach może to stwarzać problem. Problem, który rozwiązują etykiety typu peel-off.

Zaloguj się lub zarejestruj aby zobaczyć więcej treści

Treść dostępna dla zalogowanych użytkowników.

Załóż darmowe konto i korzystaj w wszystkim treści i możliwości na portalu!