Food Industry Support platforma dla polskich producentów i przetwórców żywności oraz ich dostawców
Jak plastikowe palety odpowiadają na wymagające potrzeby rynku spożywczego

Jak plastikowe palety odpowiadają na potrzeby rynku spożywczego

 • 17 czerwca 2020

Nestle w Rzeszowie jest producentem żywności dla dzieci. We wczesnym procesie przygotowania produkcji rozdrobnione pulpy owoców i warzyw są zamrażane, w celu ich późniejszej obróbki. Pulpy te, przechowywane są w specjalnych kontenerach. W branży spożywczej bardzo istotnym elementem procesu jest zachowanie higieny – zatem kontenery z pulpą owocowo-warzywną ustawione są w stosach po 6 szt. na plastikowych – higienicznych paletach Utz. W związku z faktem, że w chłodniach temperatury dochodzą do – 25 stopni Celsjusza palety powinny nie tylko wytrzymywać duże obciążenia ale także niskie temperatury.

Georg Utz od lat promuje zastępowanie jednorazowych systemów transportowych, systemami wielokrotnego użytku. Firma specjalizuje się w produkcji palet z tworzyw sztucznych, które nie tylko są znacznie bardziej higieniczne niż palety drewniane ale jednocześnie utrzymują stałą tarę produktu, a wyposażone w krawędzie zabezpieczające – bardzo dobrze sprawdzają się w wymagającym środowisku produkcji żywności.

Paleta higieniczna Utz jest odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Odpowiadając na potrzeby Klienta – specjaliści Georg Utz zaproponowali klientowi plastikową ISO-paletę higieniczną, UPAL H, która swoim wymiarem przystosowana jest do wymiarów kontenerów używanych w Nestle. Paleta wykonana z polietylenu o wysokiej gęstości HDPE charakteryzuje się długim okresem żywotności bez konieczności jej konserwowania. Właściwości materiałowe pozwalają jednocześnie na bezproblemowe użytkowanie w temperaturach -40 st. C do +60 st. C. Paleta higieniczna Utz jest odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz przenosi wysokie obciążenia: maksymalne obciążenie statyczne to 6000kg. a dynamiczne do 1500kg.

Palety UPAL H Utz są z obu stron gładkie i zamknięte co powoduje, ze nie posiadają żadnego zewnętrznego ożebrowania, a zatem przystosowane do częstego mycia i łatwe w utrzymaniu czystości. Dużą zaletą produktów Utz jest i stały ciężar palety, która nie nasiąka wodą, a więc nie ma problemu z ważeniem zawartości kontenera wraz z paletą.

Firma Georg Utz proponuje nowe rozwiązania spełniające oczekiwania zakładów produkcyjnych jak i firm świadczących usługę fulfillment oraz zabezpieczających łańcuchy dostaw, aż do klientów końcowych. Każdy proces potrzebuje uniwersalnego nośnika ładunków jakim jest paleta, odpowiednio dostosowana do potrzeb operacyjnych.

Zamknięte i łatwe w obsłudze palety to gwarancja utrzymania optymalnych kosztów procesów.

 

Procesy produkcji i dystrybucji to zorganizowane przepływy towarów wymagające dużego zaplecza technicznego i informacyjnego, kontrolującego wszystkie składowe procesów, również, a może przede wszystkim kosztowe. Zamknięte, a jednocześnie łatwe w obsłudze palety to gwarancja utrzymania optymalnych kosztów procesów. 
 
Nowa, zamknięta paleta UPAL-U, oferuje rozwiązania odpowiadające potrzebom przemysłu spożywczego, rynku e-commerce, sieci handlowych oraz operatorów logistycznych. Nowatorskie rozwiązanie firmy Georg Utz EUROPALETA UPAL-U opracowana została dzięki doświadczeniu specjalistów oraz wieloletniej obecności produktów w branży spożywczej.

Główne zalety UPAL-U to:

  – Paleta przemieszcza się na przenośnikach rolkowych wyjątkowo cicho, a dzięki wzmocnieniom stalowym nadaje się do regałów wysokiego składowania.
  – Jest mocna, poręczna i lekka.
  – 97% szczelności produktu, doskonale sprawdza się w przemyśle spożywczym.
  – 2 poręczne uchwyty umożliwiają łatwą ręczną manipulację.
  – Jest znacznie lżejsza i jednocześnie równie wytrzymała co klasyczna paleta higieniczna Upal H

Gładka powierzchnia palety oraz płóz umożliwia łatwe czyszczenie i sprawdza się w pomieszczeniach wymagających higienicznych warunków. Powierzchnia składowania zabezpieczona jest przerywaną krawędzią zabezpieczającą.
Palety wykorzystywane w branży spożywczej są dopuszczone do kontaktu z żywnością. Można je szybko i dokładnie czyścić, a ponadto zapobiegają one zanieczyszczeniu towarów mikroorganizmami. Po zakończeniu użytkowania palety są poddawane recyklingowi i dzięki temu ponownie wracają do procesu produkcyjnego, nie obciążając środowiska.

Rozwiązania Utz są trwałe i wytrzymałe, służą klientom przez wiele lat i nadają się do uniwersalnego zastosowania.

Przejdź do zakładki dostawcy na platformie Food Industry Support i skorzystaj z bezpłatnych konsultacji: TUTAJ