Food Industry Support platforma dla polskich producentów i przetwórców żywności oraz ich dostawców
Firma FlexLink rozszerza swoją ofertę kompaktowych przenośników spirfood_industry_support

Kompaktowe przenośniki spiralne – nowe wysokości oraz typy łańcuchów

  • 23 marca 2021

Firma FlexLink rozszerza swoją ofertę kompaktowych przenośników spiralnych o dodatkowe o dodatkowe wysokości i rodzaje łańcuchów.

Kompaktowy przenośnik spiralny umożliwia transport produktów w pionie w zakresie do 2900 mm nad podłogą i gwarantuje zwiększony dostęp do przestrzeni produkcyjnej. Spirala może transportować różnego rodzaju produkty — od pojedynczych produktów i małych pudełek, aż po tacki i opakowania zbiorcze np. kartony.

Kompaktowa spirala jest modularna i łatwa do zaprojektowania pod kątem konkretnych potrzeb danej linii produkcyjnej. Dostępna jest w opcjach z różnego rodzaju łańcuchami o zwiększonym współczynniku tarcia oraz łańcuchem z zabierakami. Przenośnik spiralny jest wyposażony w niezwykle odporne na zużycie ślizgi o niskim współczynniku tarcia.

Kompaktowy przenośnik spiralny zapewnia delikatny transport produktów oraz stały i płynny przepływ produkcji w pionie. Dostępny jest w sześciu różnych konfiguracjach wejścia i wyjścia, co umożliwia elastyczne projektowanie i dopasowanie do układu linii produkcyjnej.

Standaryzowana i modułowa konstrukcja tego przenośnika FlexLink umożliwia instalację w zaledwie kilka godzin oraz zapewnia płynną pracę, niski poziom hałasu i długi bezawaryjny okres eksploatacji. Dzięki niewielkim rozmiarom — 585 mm średnicy — kompaktowy przenośnik spiralny umożliwia również płynną integrację z istniejącą linią produkcyjną.

Firma FlexLink rozszerza swoją ofertę kompaktowych przenośników spirfood_industry_support blog

Specyfikacja techniczna:
– Maksymalne obciążenie: maks. 2 kg/m
– Stałe prędkości: 10, 20, 30, 40, 50 m/min
– Niski poziom hałasu: 73 dB przy 50 m/min
– Jednostki napędowe z silnikami po obu stronach
– Standardowy łańcuch lub łańcuch ze stalowymi łożyskami kulkowymi o szerokość 85 mm
– Płynne uruchamianie i ochrona silnika

Przejdź do zakładki dostawcy na platformie Food Industry Support i skorzystaj z bezpłatnych konsultacji: TUTAJ