Warning: Attempt to read property "permalink" on bool in /home/brandybrand/domains/foodindustry-support.pl/public_html/wp-content/plugins/wordpress-seo/src/context/meta-tags-context.php on line 308

Kontrola obecności daty przydatności do spożycia na opakowaniach

Kontrola jakości staje się coraz ważniejsza. W przemyśle spożywczym szczególnie istotne dla producentów jest zapewnienie informacji o terminu przydatności do spożycia. Świadczą o tym wielokrotnie doniesienia medialne o skandalach związanych z artykułami spożywczymi.  Kompaktowy system kontroli „LabelChecker” został zainstalowany w celu zapewnienia kontroli obecności daty przydatności do spożycia na opakowaniach. Jest to dobry przykład na to, w jaki sposób systemy wizyjne mogą przyczynić się do zwiększenia wydajności i konkurencyjności procesów produkcyjnych.

Gotowe do użycia rozwiązanie do kontroli etykiet.

Firma SICK wprowadza na rynek LabelChecker – gotowe do użycia rozwiązanie do kontroli etykiet z możliwością odczytu i weryfikacji tekstu, numerów, kodów kreskowych i kodów 2D, a także sprawdzania projektu etykiety i jakości druku.
Bazujące na czujniku wizyjnym serii InspectorP rozwiązanie „wszystko w jednym” jest pierwszym takim opracowanym przy użyciu pionierskiego środowiska programistycznego AppSpace firmy SICK. Rozwiązanie to zostało udoskonalone w bliskiej współpracy z klientami firmy SICK m.in. w aplikacji na linii pakowania czekoladek (przemysł cukierniczy).

LabelChecker firmy SICK jest już dostępny dla każdego użytkownika końcowego, integratora systemu lub producenta maszyn jako rozwiązanie do kontroli jakości etykiet, które jest gotowe do użycia lub łatwe do dostosowania do wytycznych branży FMCG i pakowania. Urządzenie można łatwo skonfigurować za pomocą wbudowanego interfejsu serwera WWW, bez specjalistycznego programowania, a dodatkowe licencje na oprogramowanie nie są konieczne.
SICK LabelChecker jest oparty na programowalnej kamerze serii InspectorP i zapewnia zintegrowany system kontroli jakości zaimplementowany w samodzielnym, kompaktowym urządzeniu bez potrzeby stosowania dodatkowej jednostki analizującej. Dotychczas zostało już sprawdzone na kilku różnych liniach produkcyjnych pracujących z dużą prędkością.

LabelChecker można skonfigurować tak, aby rozpoznawał i przełączał się między różnymi typami etykiet.

LabelChecker można skonfigurować tak, aby rozpoznawał i przełączał się między różnymi typami etykiet, z dedykowanymi ustawieniami dla każdego typu. Jego możliwości pozwalają na m.in. optyczne rozpoznawanie znaków i optyczną weryfikację znaków w wielu regionach i liniach, w tym znaki zachodzące na siebie, a także tekst drukowany w postaci matrycy punktowej. Ponadto można odczytać i zweryfikować wiele standardowych typów kodów 1D i 2D, w tym wiele kodów w jednym obrazie i porównanie ich z wydrukiem alfanumerycznym.

Narzędzie LabelChecker sprawdza również poprawność etykiety i jej zawartości. Wysyła ostrzeżenie gdy jakość wydruku etykiety spadnie poniżej ustawionej wartości progowej. Możliwe jest również zweryfikowanie poprawność treści projektu etykiety w porównaniu z wcześniej opracowanymi obrazami etykiet, a także sprawdzenie czy wydruk jest poprawny i kompletny.

Rodzina kamer SICK o kodowej nazwie InspectorP oferuje rozdzielczości od 1 do 4,2 megapiksela, z szerokim wyborem optyki od szerokiego kąta do dalekiego zasięgu oraz z zintegrowanym oświetleniem w szerokiej gamie kolorów dopasowanych do aplikacji.

Więcej informacji:
Strona producenta
VIDEO