Food Industry Support platforma dla polskich producentów i przetwórców żywności oraz ich dostawców
Firma Automationstechnik Sp. z o. o.  dostarczyła do czołowego polskiego producenta artykułów spożywczych linię transportową zbudowaną z modułowego systemu transporterów łańcuchowych.

Linia transportowa z modułowego systemu transporterów łańcuchowych

  • 2 marca 2021

Firma Automationstechnik Sp. z o.o. dostarczyła do czołowego polskiego producenta artykułów spożywczych linię transportową zbudowaną z modułowego systemu transporterów łańcuchowych.

Nie bez przyczyny wybór padł na rozwiązanie firmy Bosch Rexroth – obecnego lidera na rynku w dziedzinie techniki przemieszczeń artykułów spożywczych.

System transportowy VarioFlow S firmy Bosch Rexroth został stworzony do zastosowań w branży spożywczej, w której obowiązują surowe wymagania związane z utrzymaniem czystości.  W pierwszej kolejności przewagę systemu VarioFlow S stanowią budowa modułowa oraz szybkość montażu. Dodatkową zaletą jest bezobsługowość – praktycznie w trakcie całego okresu użytkowania.  Odmiana systemu w wersji nierdzewnej znajdzie zastosowanie w środowisku ultra-clean  oraz wszędzie tam,  gdzie występuje bezpośredni kontakt z żywnością.

Łańcuchy transportowe są dostępne o szerokości od 80mm do 320mm co powoduje, że system może sprawdzić się w większości zakładów produkcyjnych.

Linia zbudowana przez firmę Automationstechnik to ciągi transporterów, które po odebraniu zapakowanych produktów, transportują je do obszaru pracy kartoniarek.  Nasi inżynierowie uznali że najlepszym do tego celu będzie system łańcuchowy VarioFlow S  o szerokości łańcucha 320 mm. Łańcuch został wykonany z POM który jest materiałem zgodnym  z wymogami FDA, UL, BFR, FMVSS. Wszędzie tam, gdzie wymagany jest transport wznoszący, łańcuchy posiadają specjalne nakładki zapobiegające wypadnięciu opakowania foliowego.

Za prawidłowe prowadzenie produktu na przenośniku odpowiadają burty boczne wykonane ze stali nierdzewnej. Zabezpieczają one torebki na całej długości linii. Zgodnie z wcześniejszymi założeniami linia uzyskała wymaganą przez Klienta wydajność 70 szt./min przy prędkości liniowej transporterów 33 m/min.

Przejdź do zakładki dostawcy na platformie Food Industry Support i skorzystaj z bezpłatnych konsultacji: TUTAJ