Nasza misja jest prosta: zmieniać dane w informacje – rozmowa z prezes ifm electronic

Z Aleksandrą Banaś, prezes zarządu ifm electronic sp. z o.o., firmy produkującej czujniki, sterowniki, oprogramowania i systemy dla przemysłu, rozmawiamy o sukcesach i kamieniach milowych w rozwoju biznesu, możliwych kierunkach rozwoju w sektorze oraz wyzwaniach na najbliższe miesiące i lata.

W tym roku polski oddział ifm electronic świętuje dwudziestolecie istnienia. Jak, z perspektywy lat, ocenia Pani drogę, którą przebyliście, aby stać się liderem na rynku rozwiązań sprzętowych i programowych dla produkcji?

AB: Mamy ten przywilej, że jesteśmy częścią międzynarodowej korporacji, która zatrudnia ponad 9 tys. pracowników i obsługuje ponad 155 tys. klientów na całym świecie. W grupie zdecydowanie łatwiej o rozwój w kierunku innowacyjności – wszystko dzięki wymianie doświadczeń i wzajemnemu inspirowaniu się. Mianem lidera możemy cieszyć się jako cała grupa ifm, ponieważ oryginalność jest wypadkową wielu działań i wyznaczonego odgórnie kierunku, w którym wszyscy zmierzamy. Jako polski oddział szczególnie stawiamy na współpracę z klientami końcowymi i dostarczanie im wysokiej jakości komponentów, które automatyzują ich procesy produkcyjne. Skupiamy się również na rozwiązaniach do predykcji awarii maszyn, które pozwalają na optymalizację procesów produkcyjnych, m.in. za sprawą zmniejszenia liczby nieplanowanych przestojów i awarii, przeprowadzanych konserwacji czy serwisów. Zależy nam na tym, aby tę naszą specjalizację cały czas pogłębiać, dlatego nieustannie rozwijamy się i stymulujemy innowacje w naszym obszarze. Tytuł lidera brzmi dumnie i niesie za sobą dużą odpowiedzialność – mamy świadomość, że jest zobowiązaniem wobec naszych klientów, aby dostarczane produkty były odpowiednie dla ich, zmieniających się z roku na rok, potrzeb.

 

Zaloguj się lub zarejestruj aby zobaczyć więcej treści

Treść dostępna dla zalogowanych użytkowników.

Załóż darmowe konto i korzystaj w wszystkim treści i możliwości na portalu!