Food Industry Support platforma dla polskich producentów i przetwórców żywności oraz ich dostawców
Dedykowane dla branży spożywczej pojemniki i palety plastikowe od firmy Utz Food Industry Support

Od pomysłu do realizacji – pojemniki i palety plastikowe dedykowane dla branży spożywczej

  • 12 sierpnia 2020

Przetwórnia warzyw „Irena” zajmuje się kiszeniem ogórków i kapusty. Wcześniej beczki i pojemniki
z przetworami ustawiane były na drewnianych paletach. Z kiszonych warzyw wyciekał sok, który spływał na palety, czego skutkiem było nasiąkanie tych palet, a w efekcie ich gnicie.
Przetwórstwo warzyw to jest branża, w której jak we wszystkich gałęziach przemysłu spożywczego, bardzo ważnym aspektem jest zachowanie czystości. Drewnianej palety, zabrudzonej i nasiąkniętej cieczą nie da się umyć. Dlatego zaczęto szukać palet, które rozwiązałyby powyższe problemy.

Rozwiązanie od Grupy Utz to paleta higieniczna

Paleta o wymiarach Euro H1 z certyfikatem GS1 (1200x800x150 mm) wielokrotnego użytku, z tworzywa sztucznego, dedykowana  jest branży przetwórstwa spożywczego. Posiada certyfikat GS1 uprawniający do składowania produktów żywnościowych, takich jak mięso czy warzywa.

Nasza paleta nie posiada żadnego ożebrowania zewnętrznego, jest gładka zarówno na powierzchni jak i pod spodem, co umożliwia łatwe utrzymanie jej w czystości. Zawsze waży tyle samo i wygląda estetycznie.
Wykonana jest z wysokiej jakości polietylenu HDPE, odpornego na temperatury w zakresie od -40°C do +70°C. Dolna cześć płóz ma konstrukcję zamkniętą, dzięki czemu idealnie sprawdza się w warunkach o specjalnych wymaganiach sanitarnych. Dodatkowo, zastosowane na powierzchni palety perforacje umożliwiają cyrkulację powietrza podczas procesu chłodzenia produktów żywnościowych. Paleta H1 oferowana jest w kolorze jasnoszarym, ale firma oferuje także rozwiązania w wielu innych kolorach

Rozwiązanie od Grupy Utz to paleta higieniczna H1

Od pomysłu do produktu

Georg Utz to doświadczone przedsiębiorstwo oferujące szeroką gamę rozwiązań dla producentów żywności, do wielu zastosowań i etapów przetwarzania. Produkty przeznaczone są do wykorzystywania zarówno podczas zbiorów owoców i warzyw, w procesie produkcji, jak również do składowania, transportu, aż po prezentację produktów. Firmy z branży spożywczej znajdą w naszej ofercie m.in. pojemniki obrotowe do układania w stosie, specjalne pojemniki na ryby i mięso, pojemniki izolacyjne, jak również palety i skrzyniopalety.

Czasami jednak obowiązujące w firmie niestandardowe wymagania, wewnętrzne procesy czy wręcz wymiar produktu z asortymentu determinują potrzebę wyprodukowania zupełnie nowego opakowania o niespotykanych u żadnego dostawcy wymiarach. Mimo dodatkowych kosztów, które bardzo często trzeba w takim przypadku ponieść, np. w związku z tworzeniem zupełnie nowej formy, gdy nie ma innej opcji warto zdecydować się na tego typu rozwiązanie. Szyty na miarę system pojemników od pomysłu do produktu, w dłuższej perspektywie przyniesie oszczędności w transporcie i magazynowaniu, a doświadczenie projektantów i konstruktorów grupy Utz w zakresie projektowania rozwiązań pozwoli na opracowanie optymalnego opakowania.

Paleta H1 z pojemnikami E Performance produkcji Georg Utz

CZYSTE, CZYSTE i jeszcze raz STERYLNE!

W czasach obecnej pandemii koronawirusa Covid 19, warto też zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt pojemników grupy Utz. Wszystkie, dzięki wykorzystanym materiałom i kształtom umożliwiają dokładne czyszczenie, tak jak chociażby w przypadku palety wielokrotnego użytku H1 z certyfikatem GS1, która spełnia wymogi higieniczne branży spożywczej do składowania i transportu produktów żywnościowych. Dzięki temu łatwo ją dezynfekować i eliminować drobnoustroje, bakterie i pleśnie. Ma to ogromne znaczenie szczególnie w przemyśle spożywczym, który nakłada bardzo rygorystyczne w tym względzie wymagania. Zalecane dla tej branży są również palety higieniczne o całkowicie zamkniętej powierzchni, bez zewnętrznego ożebrowania z dopuszczeniem do bezpośredniego kontaktu z żywnością.

Przejdź do zakładki dostawcy na platformie Food Industry Support i skorzystaj z bezpłatnych konsultacji: TUTAJ