Przyszłość druku 3D w branży spożywczej

Druk 3D to technologia, która odgrywa coraz większą rolę w wielu branżach w tym branży spożywczej.

Szeroki zakres możliwości oraz materiałów eksploatacyjnych sprawia, że drukarki 3D znajdują coraz więcej zastosowań w najróżniejszych gałęziach przemysłu. Nie omija to także przemysłu spożywczego, gdzie druk 3D może zmienić przyszłość tego sektora, a jego wpływ może być odczuwalny w skali globalnej.

Jak druk 3D zmniejsza koszty związane z produkcją? Czy druk 3D ma jakąkolwiek szansę zaistnieć w branży spożywczej? Mimo że jest to już znana na całym świecie technologia, adaptacja jej dla branży spożywczej dopiero zaczyna raczkować.

Firma Omni3D jest pierwszym polskim producentem przemysłowych drukarek 3D w technologii FFF (Fused Filament Fabrication). Działa w kraju i za granicą. Oferuje przemysłowe systemy do druku 3D oraz specjalistycznych filamentów, wynajem maszyn przemysłowych oraz druk 3D na zlecenie. W dostępnych pakietach znajdują się również rozbudowane usługi audytorskie, szkoleniowe i serwisowe. Ich celem jest optymalizacja produkcji w przedsiębiorstwach. Odbywa się to poprzez odnalezienie procesów, w których zastosowanie druku 3D przyniesie oczekiwaną oszczędność czasu i kosztów.

Zaloguj się lub zarejestruj aby zobaczyć więcej treści

Treść dostępna dla zalogowanych użytkowników.

Załóż darmowe konto i korzystaj w wszystkim treści i możliwości na portalu!