Food Industry Support platforma dla polskich producentów i przetwórców żywności oraz ich dostawców
Rozwiązania procesowe dla przemysłu spożywczego 2

Rozwiązania procesowe dla przemysłu spożywczego

  • 17 października 2022

Zmieniają się nawyki, pojawiają nowe trendy, a pragnienie powstrzymania konsumpcyjnego stylu życia sprawia, że producenci i konsumenci żywności bacznie przyglądają się produktom i ich wpływowi na naszą planetę. Liczy się zdrowie i odpowiednia dieta.

Jak wskazują raporty żywieniowe coraz bardziej kierujemy się ku rozwiązaniom roślinnym, zwracamy też uwagę na spożywane ilości.

Próba spełnienia oczekiwań konsumentów wymusza na producentach żywności inwestowanie w coraz to inteligentniejsze, wydajniejsze i zrównoważone rozwiązania, nowe procesy i technologie.

Muszą one spełniać rygorystyczne normy higieniczne oraz zostać dostarczone na czas, aby nie spowodować opóźnień we wprowadzaniu gotowego produktu na rynek.

Dlatego od lat staramy się wspierać producentów żywności i napojów w projektowaniu oraz wdrażaniu rozwiązań, które mają ułatwiać realizację procesów produkcyjnych.

Realizujemy różne typy projektów. Modułowe instalacje procesowe (skidy), pojedyncze zbiorniki magazynowe i procesowe. Automatyzacja instalacji technologicznych czy też kompleksowe instalacje procesowe „pod klucz” – to tylko przykładowe projekty, które znajdują się w zasięgu możliwości naszych specjalistów.

Rozwiązania, które proponujemy bazują na specjalistycznej wiedzy naszych ekspertów.

Nad realizacją projektu pracuje cały zespół – począwszy od mistrzów spawalnictwa, techników, inżynierów, aż po inżynierów automatyki i specjalistów ds. Jakości.

Nad wszystkim piecze sprawuje kierownik projektu. Zależy nam by każdy z etapów realizacji: Zarządzanie Projektem, Projektowanie, Produkcja, Kwalifikacje, Uruchomienie i Serwis Posprzedażowy przebiegał sprawnie i efektywnie.

Rozwiązania, które proponujemy to:
– Instalacje procesowe „pod klucz”
– Modułowe instalacje (skidy)
– Zbiorniki procesowe i magazynowe
– Mieszalniki płynów i proszków
– Homogenizatory
– Bioreaktory
– Krystalizatory
– Pasteryzatory/sterylizatory
– Stacje mycia CIP/COP
– Dojrzewalniki

Dokładna kontrola parametrów procesu.

Oferujemy konkretne usługi modernizacji, konserwacji i optymalizacji wydajności obiektów i urządzeń procesowych, a także rozwiązania wspierające obszary o strategicznym znaczeniu dla produkcji, takie jak zużycie wody, energii i możliwości odzyskiwania utraconych produktów.

Posiadamy nowoczesne urządzenia umożliwiające dokładną kontrolę parametrów procesu.

Ich wykorzystanie pełni ważną rolę w optymalizacji kosztów produkcji i zwiększaniu wydajności procesów produkcyjnych, w tym m.in. w projektowaniu tak ważnych rozwiązań redukujących pobór energii.

Specjalistyczny serwis gospodarki smarowniczej

Specjalistyczny serwis gospodarki smarowniczej, dzięki któremu ograniczamy do minimum przestoje związane z awariami parku maszynowego. Nasi serwisanci znają standardy zakładów spożywczych (HACP, GMP) i dobierają rozwiązania z nimi zgodne. Stosujemy oleje i środki smarne spełniające wymagania norm określających bezpieczeństwo i charakteryzujące się najlepszymi właściwościami eksploatacyjnymi.

Planują Państwo projekt? Zapraszamy do kontaktu:

Katarzyna JURKOWSKA-PACIOCH
Kierownik ds. Rozwoju Sprzedaży Rynku Spożywczego
Tel. : (+48) 609 606 022
kjurkowskapacioch@boccardkates.pl

Tomasz Dąbkowski
Kierownik ds. Rozwoju Sprzedaży Rynku Spożywczego
Tel. : (+48) 609 208 091
tdabkowski@boccardkates.pl

Boccard Kates dostawca platformy Food Industry Support
BOCCARD KATES
www.boccardkates.pl