Technika katalityczna zapewniająca bezolejowe sprężone powietrze

Czy istnieje sposób na wytwarzanie sprężonego powietrza bezolejowego i wolnego od zarazków? Często nie zadajemy sobie tego pytania posiadając teoretycznie sprawnie działającą instalację przygotowania sprężonego powietrza.

BEKO TECHNOLOGIES: Za pomocą systemu katalitycznego BEKOKAT® można wytwarzać nie tylko bezolejowe, ale także sterylne – wolne od bakterii/zarazków sprężone powietrze. Jest to szczególnie ważne w przemyśle spożywczym gdzie higiena i bezpieczeństwo procesu są jednymi z kluczowych aspektów produkcji. System katalityczny to innowacyjna metoda usuwania węglowodorów ze sprężonego powietrza. Można w niego doposażyć już działające sprężarkownie wyposażone w sprężarki smarowane olejem lub zainstalować w punkcie odbioru.
Skuteczność konwertera katalitycznego BEKOKAT® została potwierdzona certyfikatem niemieckiego stowarzyszenia TÜV i poddana walidacji przez niezależne instytuty.

Technika katalityczna zapewniająca  bezolejowe sprężone powietrze: BEKOKAT

System katalityczny BEKOKAT®

Jak działa taki reaktor?

BEKO TECHNOLOGIES: sprężone powietrze zanieczyszczone cząsteczkami węglowodorów kierowane jest do reaktora katalitycznego. Tam następuje proces całkowitego utlenienia węglowodorów przy użyciu katalizatorów. Jest to bezpieczna i powszechnie znana metoda stosowaną w przemyśle i inżynierii ochrony środowiska. Sam proces utleniania oznacza całkowite spalenie w katalizatorze wszystkich węglowodorów. Końcowym produktem tego procesu jest tylko woda i dwutlenek węgla. Wyklucza to przedostanie się oleju resztkowego do dalszej części instalacji sprężonego powietrza.

Zaloguj się lub zarejestruj aby zobaczyć więcej treści

Treść dostępna dla zalogowanych użytkowników.

Załóż darmowe konto i korzystaj w wszystkim treści i możliwości na portalu!