Food Industry Support platforma dla polskich producentów i przetwórców żywności oraz ich dostawców
Skrzyniopaleta C1 COMBO EXCELSIOR otwiera nowe perspektywy przed branżą spożywczą_food_industry_support

COMBO EXCELSIOR® otwiera nowe perspektywy przed branżą spożywczą

  • 26 stycznia 2021

Działalność w sektorze spożywczym ma swoją specyfikę, którą powinni rozumieć dostawcy narzędzi logistycznych adresowanych do firmy z tej branży. Wielozadaniowa skrzyniopaleta składana COMBO EXCELSIOR® idealnie wpisuje się w potrzeby przemysłu spożywczego, dając jego przedstawicielom solidne argumenty do ograniczenia kosztów związanych z łańcuchem dostaw.

Elastyczność na czarną godzinę

Biznes lubi przewidywalność. Tej brakuje w wielu sektorach gospodarki, odkąd w ubiegłym roku COVID-19 zaczął rozprzestrzeniać się na kolejne kontynenty, a władze wielu krajów zaczęły wprowadzać restrykcje mające za zadanie ograniczyć panoszenie się wirusa. Pandemia udowadnia, jak zmienne są zasady warunkujące otoczenie gospodarcze. To, co dziś jest stabilnym fundamentem produkcji i sprzedaży, jutro może okazać się zbyt krótkim pasem startowym do rozwinięcia skrzydeł. Nowa rzeczywistość biznesowa sprawia, że wielu przedsiębiorców wykorzystuje spowolnienie związane z pandemią na weryfikację procesów i wdrażanie bardziej uniwersalnych rozwiązań. W cenie są przede wszystkim narzędzia oferujące większą elastyczność, która może się przydać podczas kolejnych rynkowych turbulencji. Jednym z nich jest kontener COMBO EXCELSIOR®.

COMBO EXCELSIOR skrzyniopaleta do przewozu ciecz _food_idustry_support

Zrozumieć potrzeby biznesu

Potencjał skrzyniopalety docenią przede wszystkim firmy działające na skalę międzynarodową, choć z jej usług z powodzeniem mogą korzystać także podmioty operujące na rynkach lokalnych i regionalnych. Pakiet cech, które łączy w sobie COMBO EXCELSIOR®, daje szerokie spektrum możliwości. Wrócimy do nich nieco później. Teraz poświęćmy chwilę jego producentowi, czyli Schoeller Allibert. Niderlandzka firma od ponad 60 lat projektuje i tworzy pojemniki, palety, skrzyniopalety, skrzynki i inne przedmioty podnoszące efektywność i skuteczność w logistyce. W tym czasie w jej portfolio pojawiły się tysiące opakowań zwrotnych z tworzyw sztucznych, które zrewolucjonizowały podejście do spedycji. Dziś Schoeller Allibert jest jednym z globalnych liderów w branży rozwiązań logistycznych.

Z holenderskich propozycji korzystają mali i najwięksi gracze w sektorach automotive, spożywczym, chemicznym, kosmetycznym i przetwórczym. Niektóre pojemniki powstały w odpowiedzi na konkretne potrzeby zgłaszane przez partnerów biznesowych. Projektując nowe modele i innowacje w istniejących produktach, inżynierowie Schoeller Allibert zawsze biorą pod uwagę sugestie zgłaszane przez użytkowników. Dzięki temu kolejne wersje opakowań są jeszcze lepiej dopasowane do praktycznych wymogów przemysłu.

COMBO EXCELSIOR® – bo liczy się wnętrze

Również w konstrukcji COMBO EXCELSIOR® widać rozwiązania inspirowane praktyką biznesową. Pierwszym wyróżnikiem tej składanej skrzyniopalety do przewozu substancji płynnych jest pokrywa chroniąca zawartość przed uszkodzeniami mechanicznymi, wilgocią, brudem oraz insektami. Takie zabezpieczenie sprawia, że ten kontener świetnie sprawdzi się właśnie przy przewożeniu produktów spożywczych, gdzie nawet najmniejsza kontaminacja może przekreślić zawartość całego ładunku. Produkt został wykonany z trwałego tworzywa sztucznego PP, odpornego na promieniowanie UV i ujemne temperatury.

COMBO EXCELSIOR skrzyniopaleta do przewozu cieczy _food_idustry_support

Zaletą wykorzystania tego materiału jest niewielka waga własna kontenera, łatwość w utrzymaniu w czystości, a także możliwość recyklingu. Nie dotyczy go również problem rdzewienia, przez co COMBO EXCELSIOR® z powodzeniem może być przechowywany pod gołym niebem, dając większe możliwości zarządzania przestrzenią magazynową. Wróćmy jednak do kwestii bezpieczeństwa. Oprócz przywołanej pokrywy, zawartość można także zabezpieczyć plombami, przez co COMBO EXCELSIOR® nadaje się do spedycji wysokowartościowych frachtów.

Branża spożywcza korzysta

Wysoki stopień zabezpieczenia ładunku oraz wykorzystanie jednorazowego worka na płyn sprawiają, że z usług tego modelu chętnie korzystają firmy przetwórcze i produkujące żywność. Jego zalety doceniają m.in. mleczarnie (śmietanki, śmietany pakowane aseptycznie, jogurty, mleka zagęszczone), producenci przetworów owocowych, warzywnych i nie tylko (masy jajowe pasteryzowane, koncentraty owocowe, pulpy, przeciery, pasty pomidorowe, ketchupy, sosy i majonezy), a także twórcy słodyczy (czekolada i wyroby czekoladowe).

COMBO EXCELSIOR® otwiera nowe perspektywy przed branżą spożywczą_food_industry_support

Koszty w dół, przychody w górę

Gdyby COMBO EXCELSIOR® wyróżniał się jedynie dobrymi parametrami zabezpieczenia, z pewnością nie trafiłby do naszego portalu. Jego głównym walorem są jednak atrybuty pozwalające na efektywne organizowanie przestrzeni podczas transportu i składowania. Największe zasługi w tej kwestii mają oczywiście składane ściany. Współczynnik złożenia wynosi aż 70%. Jak to się przekłada na codzienne obowiązki? Na przykład tak, że na naczepie mega trucka mieszczą się aż 182 złożone pojemniki (i 52 rozłożone).

Oszczędzamy również miejsce na składowanie pustych pojemników w magazynie. Dodajmy, że pojemniki COMBO EXCELSIOR® mogą być ustawiane piętrowo, jeden na drugim, także wtedy gdy są wypełnione ładunkiem. Opisywany model może być używany na przenośnikach automatycznych i półautomatycznych. Aby ułatwić automatyzację procesów, projektanci nie zapomnieli o miejscach na logo i etykiety pozwalające na sprawne identyfikowanie ładunku i ewidencjonowanie go przez system. Z punktu widzenia oszczędności istotny jest też fakt, że poszczególne części mogą być wymienione na nowe, a ewentualne uszkodzenie nie implikuje konieczności zakupu nowego pojemnika.

COMBO EXCELSIOR® okiem załogi

Na koniec spójrzmy jeszcze na ten model z punktu widzenia obsługi magazynu. Ta skrzyniopaleta składana ma standardową podstawę 1200×1000 mm i ładowność 1500 kg. Dla pracowników liczy się przede wszystkim ergonomia. Jak w tym względzie wypada COMBO EXCELSIOR®? Całkiem nieźle! Ściany boczne rozkładają się niesekwencyjnie, co sprawia, że jedna osoba z powodzeniem może rozłożyć i złożyć skrzyniopaletę. Pracę ułatwia również automatyczne blokowanie pokrywy. Ciecz lub pasta stanowiące ładunek trafiają do jednorazowego worka, co eliminuje konieczność każdorazowego czyszczenia. Mycie pojemnika nie stanowi dużego wyzwania, gdyż wnętrze pojemnika jest gładkie, pozbawione wypustek. Kompatybilne z COMBO EXCELSIOR® zawory zapewniają dużą przepustowość, dlatego opróżnianie pojemnika zajmuje niewiele czasu. Wyjmowanie worka i czyszczenie ułatwiają z kolei drzwi wbudowane w ścianę boczną.

Nagradzany pojemniki do Twoich usług

Walory COMBO EXCELSIOR® dostrzegają nie tylko managerowie logistyki i pracownicy spedycji, ale także jury branżowych konkursów. Skrzyniopaleta została wyróżniona nagrodami WorldStar Global Packaging, De Gouden Noot oraz G.I.S.I. Packaging Innovation Awards, przyznawanymi najbardziej innowacyjnym rozwiązaniom w logistyce. Jeśli chcesz, by COMBO EXCELSIOR® pomógł zoptymalizować zarządzanie ładunkami również w Twojej firmie, skontaktuj się z polskim przedstawicielem Schoeller Allibert, który przybliży specyfikę produktu i jego pełen potencjał.

Przejdź do zakładki dostawcy na platformie Food Industry Support i skorzystaj z bezpłatnych konsultacji: TUTAJ