Jak w szybki sposób dostosować opakowanie do potrzeb rynku lub zmienić wygląd produktu?

Pandemia Covid-19 wymusiła wiele zmian w sposobie prowadzenia biznesu i zarządzania przedsiębiorstwami, w szczególności produkcyjnymi. Firmy szukają nowych możliwości, innowacji, zoptymalizowania produkcji, oszczędności czasu i kosztów.

Z powodu niestabilności cenowej surowców, większość zakładów w ostatnich latach borykała się z balansowaniem na granicy opłacalności. Duża część zysku natomiast uwarunkowana była wydajnością danej linii produkcyjnej. Każdy przestój był stratą, którą trudno było odrobić. Zakładowe działy utrzymania ruchu, które w znaczącej większości dysponują wiedzą w zakresie faktycznego „utrzymania” produkcji w blisko 85% przypadków są w stanie w szybki sposób zareagować i wznowić produkcję – co z pozostałymi 15%?

Do tej grupy zaliczają się m.in nieoczekiwane naprawy związane z niestandardowymi elementami (często elektronika), czy elementami mechanicznymi, które przez wzgląd na trudną specyfikę są elementami zaprojektowanymi i dostępnymi tylko u producenta. Przy bardzo dobrym rozeznaniu rynku część z tych awarii może być rozwiązana w przeciągu kilku godzin lub dni.

Zaloguj się lub zarejestruj aby zobaczyć więcej treści

Treść dostępna dla zalogowanych użytkowników.

Załóż darmowe konto i korzystaj w wszystkim treści i możliwości na portalu!