Food Industry Support platforma dla polskich producentów i przetwórców żywności oraz ich dostawców
Kompaktowość, uniwersalność i zamienność w rozwiązaniach dla przemysłu napojowego

Kompaktowość, uniwersalność i zamienność w rozwiązaniach dla przemysłu napojowego.

  • 17 lipca 2020

W produkcji napojów maszyny, urządzenia i wyposażenie poddawane są wysokim obciążeniom. Wytrzymała, trwała technika napędowa charakteryzująca się wysokim momentem obrotowym to podstawowe założenia. Powinny one zostać spełnione już na etapie efektywnego planowania instalacji.

Przezbrojenie produkcji na inny rodzaj napoju lub inny rodzaj butelki, czy też zwiększona produkcja w upalne dni? Producenci napojów stoją przed wyzwaniem, aby bardzo szybko reagować na zmiany. Wysokie wymagania stawiane technice napędowej i rozwiązaniom automatyzacji sprawiają, że tylko doświadczeni eksperci w branży  są w stanie sprostać wymaganiom. Rozwiązania SEW-EURODRIVE odpowiadają na potrzeby rynku.

Automatyzacji linii produkcyjnych

Przykładem jest polska firma specjalizująca się w produkcji transporterów dla przemysłu spożywczego i kompletnych linii rozlewniczych, a także automatyzacji linii produkcyjnych.

Kompaktowość, uniwersalność i zamienność w rozwiązaniach dla przemysłu napojowego

Wspólnie zrealizowaliśmy projekt oparty na modułowym systemie automatyzacji MOVI-C® i wdrożony z sukcesem przy uruchomieniu linii produkcyjnej w austriackim browarze.

To kompleksowe rozwiązanie oparte na 50 napędach typu MOVIGEAR® generacji C (IE5), sterowanych przez sieć Profinet wraz z wbudowanym bezpieczeństwem (Profisafe z STO).

Prosta konfiguracja i higieniczne wykonanie

Mocne strony naszego rozwiązania to: kompaktowość, uniwersalność i zamienność. Cała linia jest zbudowana tylko na 5 różnych przełożeniach i 1 typie elektroniki. To także prosta konfiguracja (możliwa dzięki MOVILINK® DDI) i higieniczne wykonanie (ochrona antykorozyjna i nierdzewne wały napędowe).

Kompaktowość, uniwersalność i zamienność w rozwiązaniach dla przemysłu napojowego

Kluczowe dla innowacyjnych projektów jest kompleksowe wsparcie projektowe. Od doboru, poprzez przygotowanie oferty, testy i szkolenie w zakładzie. Aż po szybkie i intuicyjne uruchomienie w fabryce w Austrii (zdalne wsparcie).

Każde rozwiązanie odpowiada na indywidualne potrzeby – ich oferta jest nieograniczona  w zależności od etapu procesu. Więcej informacji w linku.