Warning: Attempt to read property "permalink" on bool in /home/brandybrand/domains/foodindustry-support.pl/public_html/wp-content/plugins/wordpress-seo/src/context/meta-tags-context.php on line 308

Skrzynki na mięso Non Euro Stack/Nest 180°

Przestrzeganie standardów higienicznych jest podstawowym wymogiem w branży spożywczej i przetwórczej. Firmy operujące w tym segmencie muszą zwracać uwagę nie tylko na normy sanitarne, ale także na efektywność produkcji, która ma przełożenie na wynik finansowy. Produktem łączącym w sobie obie te cechy jest skrzynka na mięso Non Euro Stack/Nest 180°. Poznajmy jej atuty i parametry techniczne.

Branża pod specjalnym nadzorem

Sektor przetwórczy to segment rynku wymagający wyjątkowej wrażliwości. Wszystkie procesy produkcyjne i logistyczne muszą odbywać się w zgodzie ze ściśle określonymi normami, których naruszenie mogłoby spowodować zepsucie się partii produkcyjnej lub nawet kłopoty zdrowotne u konsumentów. Aby zapobiec temu czarnemu scenariuszowi, firmy spożywcze muszą działać zgodnie ze sztuką, którą w tym przypadku określają procedury sanitarne. Dotyczą one nie tylko samej produkcji, ale także przewożenia i przechowywania produktów. Zaostrzone wytyczne dotyczą m.in. branży mięsnej, rybnej i mleczarskiej, których wytwory są szczególnie narażone na szybką utratę walorów odżywczych. Takie wyzwanie wymaga nie tylko przestrzegania procedur sanitarnych, wykwalifikowanego personelu czy umiejętnego zarządzania logistyką, ale także konkretnych narzędzi umożliwiających pracę w określonych warunkach. Z myślą o specyficznych potrzebach zakładów zajmujących się obróbką jedzenia, w szczególności przetwórstwem mięsnym, Schoeller Allibert wprowadził do swojej oferty skrzynkę na mięso Non Euro Stack/Nest 180°.

Non Euro Stack/Nest 180° – specyfika produktu

Skrzynka została zaprojektowana z intencją wykorzystania pojemnika wewnątrz zakładów przetwórczych. Jej pierwszoplanowym atutem jest duża pojemność użytkowa (34 l.) przy jednoczesnej niskiej wadze własnej (2,65 kg). Jest on lekki, odporny na intensywne czyszczenie, uszkodzenia mechaniczne i zmienne temperatury. Dość powiedzieć, że skrzynka może pracować w zakresie od -10°C do 50°C. Warto też wspomnieć o wysokim współczynniku gniazdowania (76%), umożliwiającym wkładanie pustych pojemników jeden do drugiego. Tę właściwość docenią z pewnością managerowie spedycji odpowiadający za efektywne wykorzystanie przestrzeni na regałach i w transporcie zwrotnym. Gładkie ściany skrzynki ułatwiają utrzymanie w czystości i szybkie osuszanie.

Z punktu widzenia ergonomii istotne jest to, że duże wymiary pojemnika (74 x 40 x 17 cm) pozwalają na przechowywanie dużych kawałków mięsa i kości. Zaokrąglone boki i solidne, otwarte uchwyty zapewniają łatwe przenoszenie, a wzmocniona podstawa i ściany boczne świetnie sprawdzają się na zautomatyzowanych i półzautomatyzowanych przenośnikach. Z myślą o magazynach, w których ludzie głównie zajmują się nadzorowaniem pracy maszyn, przewidzieliśmy także miejsca na tagi RFID, umożliwiające automatyczną identyfikację i śledzenie ładunku z wykorzystaniem skanerów. Automatyzacja jest przyszłością logistyki, a skrzynki na mięso Non Euro Stack/Nest 180° idealnie wpisują się w aktualne trendy branży przetwórczej i innowacji w sektorze TSL. Oprócz tagów RFID opisywana skrzynka daje także możliwość umieszczenia etykiet pozwalających na określenie właściciela ładunku, dostawcy, ubojni lub daty dostarczenia do zakładu.

W trosce o przemysł i środowisko

Schoeller Allibert od ponad sześciu dekad projektuje i tworzy opakowania zwrotne z tworzyw sztucznych, których odbiorcami są reprezentanci różnych gałęzi przemysłu. Imponujące doświadczenie owocuje różnorodną ofertą i zaufaniem największych światowych koncernów oraz lokalnych graczy. Wśród naszych wieloletnich Klientów są potentaci branż automotive, elektrycznej, handlowej, chemicznej, kosmetycznej, a także producenci napojów, rolnicy i sadownicy. Ważnym segmentem naszego portfolio są pojemniki, palety, skrzyniopalety i wózki adresowane do przemysłu spożywczego i przetwórczego. Produkujemy pojemniki atestowane do kontaktu z żywnością, które po zakończeniu cyklu życia produktu (np. uszkodzeniu) można zamienić w nowy surowiec dzięki recyklingowi. Na koniec dodajmy jeszcze, że główna bohaterka tego tekstu może mieć różne kolory, w zależności od preferencji Klienta.

Firmy zainteresowane skorzystaniem z innowacyjnych skrzynek na mięso lub innych pojemników dla branży spożywczej zapraszamy do kontaktu z naszym reprezentantem handlowym. Konsultant pomoże dobrać rozwiązanie odpowiadające potrzebom konkretnego biznesplanu, przybliży specyfikę danego produktu, nakreśli koszty inwestycji w nowe pojemniki oraz potencjalne terminy realizacji.