System umożliwiający szybką produkcję torebek typu doypack

120 torebek na minutę: nowa generacja maszyn dwukrotnie zwiększa prędkość produkcji opakowań.

Octo-1 to nowa generacja maszyn do produkcji torebek stojących do pakowania produktów spożywczych. Najnowsze dziecko belgijskiej firmy Scaldopack specjalizującej się w projektowaniu i budowie maszyn dla przemysłu zajmującego się produkcją opakowań. Wyposażona w 43 serwonapędy i serwosilniki firmy Beckoff, zapewnia wysoką dokładność i niezawodność całego procesu produkcji. Dzięki najnowszym rozwiązaniom z zakresu cyfryzacji i automatyzacji stanowi żywy przykład zastosowania idei Przemysłu 4.0 w praktyce przemysłowej.

Torebki stojące, zwane także doypackami, są coraz powszechniej wykorzystywane do pakowania płynnych produktów spożywczych, takich jak napoje czy zupy. Nic dziwnego: lekkie i szczelne, są przyjazne dla środowiska, w pełni recyklingowalne i tanie w produkcji. Głównie ze względu na mniejsze w porównaniu np. z butelkami PET zużycie materiału. Producentów żywności przekonują także łatwością napełniania oraz różnorodnymi możliwościami prezentacji na półkach sklepowych. Zaś ich użytkownicy wysoko cenią sobie możliwość ponownego zamknięcia opakowania.

„Produkcja torebek stojących wymaga wysokiej precyzji, a tym samym stanowi spore wyzwanie dla systemów automatyki”,

wyjaśnia Harald Saelens, prezes firmy Scaldopack.
Po trzech latach intensywnych prac rozwojowych przedsiębiorstwo zaprezentowało nową maszynę. Łączy ona w sobie najnowsze systemy napędowe firmy Beckhoff oraz korzyści płynące z pełnej cyfryzacji procesu obróbki. Zanim opuści maszynę, każde opakowanie poddawane jest prawie 4000 pomiarów, a ich wyniki są skrupulatnie gromadzone w bazie danych. Baza zawiera także dokładne parametry ustawień maszyny i umożliwia ich automatyczne załadowanie do systemu bezpośrednio po uruchomieniu programu obróbczego.

System umożliwiający szybką produkcję torebek typu doypack
Zaprojektowana przez belgijską firmę Scaldopack maszyna Octo-1 została opracowana specjalnie z myślą o produkcji stojących torebek, tzw. doypacków.

Zaloguj się lub zarejestruj aby zobaczyć więcej treści

Treść dostępna dla zalogowanych użytkowników.

Załóż darmowe konto i korzystaj w wszystkim treści i możliwości na portalu!