Food Industry Support platforma dla polskich producentów i przetwórców żywności oraz ich dostawców
Magazyn utrzymania ruchu w piekarni z wykorzystaniem regału windowego Modula

Magazyn utrzymania ruchu w piekarni z wykorzystaniem regału windowego

  • 10 września 2020

Piekarnia Nowel w podwarszawskim Legionowie posiada automatyczną linię  do produkcji pieczywa mrożonego do odpieku. Jest to największy park maszynowy przeznaczony do produkcji chlebów w Polsce, który zapewnia pełną automatyzację produkcji.

Piekarnie to przedsiębiorstwa, które pracują głównie w porze nocnej. Tryb taki wymaga niezawodnie funkcjonującej linii produkcyjnej. W razie jakiejkolwiek awarii należy mieć przygotowane zapasowe części, aby szybko dokonać ewentualnych napraw. W tym celu piekarnia Nowel wdrożyła regał windowy Modula Lift, który służy za magazyn części zamiennych. Zainstalowany regał mierzy prawie 8 metrów, wykorzystując całą dostępną wysokość pomieszczenia, oraz posiada 45 półek o ładowności 500 kg każda. Artykuły składowane są w uporządkowany i bezpieczny sposób. W razie awarii linii produkcyjnej części zamienne czekają w jednym miejscu, gotowe do użycia.

Magazyn utrzymania ruchu w piekarni z wykorzystaniem regału windowego Modula Food Industry Support

Operator obsługuje regał za pomocą konsoli z dotykowym, kolorowym wyświetlaczem i intuicyjnym oprogramowaniem. Pobieranie lub uzupełnianie artykułów odbywa się w oknie dostępowym, które znajduje się na optymalnej wysokości z punktu widzenia ergonomii pracy. Pomoce wizualne dla operatorów jak listwa alfanumeryczna oraz czytnik kodów kreskowych wskazują położenie artykułu na półce. Potwierdzają też operatorowi poprawność pobranej części.

Do każdego regału Modula dostarczane jest oprogramowanie Modula WMS, dzięki któremu możemy zarządzać zapasami i zamówieniami – oprogramowanie może zostać zintegrowane ze wszystkimi systemami ERP wspomagającymi zarządzanie całym przedsiębiorstwem.

Regał zainstalował i serwisuje autoryzowany dealer Moduli w Polsce – firma Baumalog

Inne wdrożenia tutaj.

Przejdź do zakładki dostawcy na platformie Food Industry Support i skorzystaj z bezpłatnych konsultacji: TUTAJ