Food Industry Support platforma dla polskich producentów i przetwórców żywności oraz ich dostawców
Regały windowe w przemyśle spożywczym

Regały windowe w przemyśle spożywczym

  • 19 czerwca 2020

Coraz większa różnorodność produktów czy innowacji w dziedzinie opakowań sprawia, że tradycyjne rozwiązania magazynowe w sektorze spożywczym stają się mało funkcjonalne i nieekonomiczne. Rynek dystrybucji żywności i napojów jest szczególny ze względu na dużą rotację produktów i silną konkurencję. Niezwykle ważne jest dotrzymania terminów dostaw oraz zapewnienie bardzo wysokiej jakości artykułów.

W walce o Klienta pomocny jest dobrze zorganizowany i zautomatyzowany magazyn.

Wdrożenie regałów windowych Modula umożliwia powiększenie powierzchni produkcyjnej poprzez zmniejszenie powierzchni magazynowej. Obsługa regałów jest łatwa i intuicyjna dla operatorów, ponadto istnieje możliwość zintegrowania regału z robotami przemysłowymi. Wielofunkcyjność robota umożliwia m.in. załadunek i rozładunek artykułów z palet do regału. Przenoszenie pojedynczych artykułów i całych opakowań o różnym kształcie dzięki dedykowanym chwytakom i przyssawkom na ramieniu robota przemysłowego.

Urządzenie może przenosić artykuły z regału na przenośnik w celu transportu w dalsze miejsce magazynu. Robot zintegrowany z regałem automatycznym Modula stanowi idealne rozwiązanie do szybkiej i bezbłędnej kompletacji. Półki regału mają do 990 kg ładowności i umożliwiają składowanie praktycznie każdego rodzaju przedmiotów o różnych kształtach.

W przemyśle spożywczym regały często wykorzystuje się do składowania etykiet lub samych opakowań, które w ten sposób chroni się przed uszkodzeniami. Do przechowywanych artykułów zapewniony jest szybki i łatwy dostęp. Bez możliwości pobrania niewłaściwego produktu dzięki akcesoriom takimi jak np. wskaźnik laserowy czy listwa alfanumeryczna LED. Wskazują one dokładne położenie produktu na półce regału.

W zakładach spożywczych, które pracują zazwyczaj całą dobę, konieczna jest regularna wymiana elementów linii produkcyjnych. W takich przypadkach regał automatyczny może służyć jako magazyn części zamiennych. Dzięki możliwości nadania indywidualnych praw dostępu dla operatorów, są przechowywane w bezpieczny i uporządkowany sposób.

Przejdź do zakładki dostawcy na platformie Food Industry Support i skorzystaj z bezpłatnych konsultacji: TUTAJ